Ko reikia šuniukui

Įsigiję kelių mėnesių amžiaus šuniuką, šeimininkai būna kupini vilčių dėl mažylio ateities – jie tiksliai gali įvardinti, kokį norėtų matyti savo šunį po kelių metų ir kokio tikisi elgesio iš jo šeimoje bei už šeimos ribų. Dažnai šiuos lūkesčius stipriai įtakoja aplinka (TV serialai, filmai, draugų augintiniai) ir ankstesnė šunų auginimo patirtis (objektyvumo dėlei reikia pridurti, kad žmonės linkę idealizuoti savo senus, mylimus ar jau Anapilin iškeliavusius augintinius).
Bėgant laikui, kai kurie šeimininkai stipriai nusivilia, kad šuniukas auga toli gražu ne toks, apie kokį jie svajojo – jis neguli ramiai prie kojų, kai skaitote knygą, ilgiau nei derėtų daro balutes namie, staugia paliktas vienas, niokoja namus, neleidžia jums pailsėti per atostogas, o ramius idiliškus šeimos pasivaikščiojimus sekmadienio popietę tenka atidėti, rodos, neribotam laikui.

Retai kada šeimininkai susimąsto, kad šunys taip pat turi lūkesčių ir poreikių. Jei šuniuko elgesys jums atrodo netinkamas ir nepatenkina jūsų lūkesčių, visų pirma pagalvokite, ar jūs suteikiate savo mažyliui tai, ko jis tikisi iš jūsų.

Taigi, ko 2-3 mėnesių mažyliui reikia iš jūsų?
Šunims reikia ne jūsų pinigų, ne prabangių drabužėlių ar antkaklių, ne daugybės žaislų – jiems visų pirma reikia jūsų laiko. Kuo daugiau laiko skirsite mažyliui, tuo didesnė tikimybė, kad turėsite tokį šunį, kokio norite. Iš esmės suaugusio šuns elgesys dažniausiai atspindi, kiek laiko šeimininkas skyrė bendravimui su savo augintiniu ir jo auklėjimui.

Nuoseklaus vadovavimo ir aiškių taisyklių. Kuo anksčiau šuniukas sužinos savo elgesio ribas, tuo lengviau jam bus adaptuotis šeimoje. Nuoseklumas padeda formuoti jūsų autoritetą šuniuko akyse.

Elementarios priežiūros ir saugios aplinkos – kaip ir maži vaikai, jauni šuniukai yra judrūs, smalsūs ir kupini idėjų. Vieni dievina graužti laidus ir ardyti rozetes, kiti mielai užsiima kambarinių gėlių persodinimu ar sienų tapyba batų tepalu. Šeimininkai turi pasirūpinti, kad šuniuką supanti aplinka nekeltų pavojaus mažyliui bei kad šuniukas nekeltų pavojaus namams 🙂

Šuniukams reikia žaidimų, pasivaikščiojimų, įvairios veiklos ir laisvės būti tiesiog mažu šuniuku – savo pėdutėmis išbandyti balas, perbristi purvynus, smagiai padūkti su gentainiais. Nebūkite per daug rimti – šeimininkams, turintiems sveiką humoro jausmą, visada lengviau sekasi auklėti savo augintinius.

Treniruočių – maži šuniukai mėgsta mokytis ir yra ypač imlūs. Vaikystėje įgyjami elgesio pagrindai ir tik nuo jūsų priklauso, kokie jie bus. Šuniukai turi būti skatinami už gerą elgesį ir iniciatyvą, mokomi triukų, bazinių komandų, savikontrolės, įveikti baimes. Netinkamą elgesį reikia nukreipti norima linkme – visada protingiau ne drausti šuniukui daryti tai, kas jums nepatinka, o parodyti, ką jis turėtų daryti, kad šeimininkai džiaugtųsi.

Socializacijos – imkite šuniuką kartu su savimi visur, kur tik galite. Mažylis turi susipažinti su nauja aplinka, garsais, žmonėmis, šunimis ir kitais gyvūnais. Gerai socializuotas šuniukas jaučiasi saugesnis ir ramesnis, labiau pasitiki savimi – su tokiu augintiniu tiesiog lengviau gyventi kartu.

Šalia kasdienės priežiūros (t.y. dažnas vedimo pasivaikščioti, maitinimo, nagų kirpimo, maudymo, šukavimo ir t.t.), svarbu nepamiršti ir prisilietimų bei glostymų svarbos. Šuniukai mėgsta jausti žmogaus artumą ir rūpestį. Jūsų mažylis tiesiog turi būti tarp savų žmonių ir jaustis šeimos dalimi.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s